Year:
127,20 € tax incl.
0
Direct factory!
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 1.9 JTD m-jet (140 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD m-jet Ducati (170 cv) |
| Motorization: | 1.6 TS 16V (105 cv) |
| Motorization: | 2.0 TS 16V (150 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD (101 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 1.9 JTD M 8V (120 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD m-jet (150 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD m-jet Q2 (150 cv) |
| Motorization: | 1.6 TS 16V (120 cv) |
| Motorization: | 2.0 TS 16V Selespeed (150 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD (115 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | ALFA ROMEO |
| Model: | 147 (10/2000 - 09/2004) |
| Model: | 147 (10/2004 - 01/2010) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (12)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 147 | 1.6 TS 16V (105 cv) | - | 1600 cc | 105 cv | 2000-2004 |
| 147 | 1.6 TS 16V (120 cv) | - | 1600 cc | 120 cv | 2000-2004 |
| 147 | 1.9 JTD (101 cv) | diesel | 1900 cc | 101 cv | 2000-2004 |
| 147 | 1.9 JTD (115 cv) | diesel | 1900 cc | 115 cv | 2000-2004 |
| 147 | 1.9 JTD M 8V (120 cv) | diesel | 1900 cc | 120 cv | 2004-2010 |
| 147 | 1.9 JTD m-jet (140 cv) | diesel | 1900 cc | 140 cv | 2000-2004 |
| 147 | 1.9 JTD m-jet (150 cv) | diesel | 1900 cc | 150 cv | 2004-2010 |
| 147 | 1.9 JTD m-jet Ducati (170 cv) | diesel | 1900 cc | 170 cv | 2004-2010 |
| 147 | 1.9 JTD m-jet Q2 (150 cv) | diesel | 1900 cc | 150 cv | 2004-2010 |
| 147 | 2.0 TS 16V (150 cv) | - | 2000 cc | 150 cv | 2000-2004 |
| 147 | 2.0 TS 16V Selespeed (150 cv) | - | 2000 cc | 150 cv | 2000-2004 |
| 147 | Autres Motorisations | - | - | - | 2004-2010 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis