EV1 injector connector for 1.8T engines
9,98 € tax incl.
24
In stock in our warehouse!
EV1 injector connector for 1.8T engines
Essential connection if mounting of EV1 type injectors from the vehicle's original beam.
Sold with our 730cc injector if desired.
Sold individually.
| Filter the type of parts | Engine: injectors |
| Motorization: | 1.8 T 20V Cupra (156 cv) |
| Motorization: | 1.8 GTI (150 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (163 cv) |
| Motorization: | 1.8 T CUPRA (156 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (210 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (150 cv) |
| Motorization: | 1.8 T (180 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (225 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo RS (180 cv) |
| Motorization: | 1.8 T 20V CUPRA (180 cv) |
| Motorization: | 1.8 20V Turbo (130 cv) |
| Motorization: | 1.8 T 20V FR (150 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (190 cv) |
| Motorization: | 1.8 GTI CUP EDITION (180 cv) |
| Motorization: | 1.8 20V T CUPRA (180 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (224 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (180 cv) |
| Motorization: | 1.8 T 20V CUPRA R (210 / 225 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (240 cv) |
| Motorization: | 1.8 GTI (180 cv) |
| Make: | SKODA |
| Make: | SEAT |
| Make: | VOLKSWAGEN |
| Make: | AUDI |
| Model: | A4 B6 (8E) (12/2000 - 12/2004) |
| Model: | TT 8N Coupe (10/1998 - 06/2006) |
| Model: | Toledo III (5P) (09/2004 - 05/2009) |
| Model: | A4 Quattro B7 Avant (8EC) (11/2004 - 06/2008) |
| Model: | Alhambra I (03/1996 - 05/2000) |
| Model: | A4 B7 (8EC) (11/2004 - 06/2008) |
| Model: | TT Quattro 8N Coupe (10/1998 - 06/2006) |
| Model: | New Beetle I (01/1998 - 09/2010) |
| Model: | A3 (8L) (09/1996 - 06/2003) |
| Model: | A4 Quattro B6 Cabriolet (8E) (12/2000 - 12/2004) |
| Model: | Cordoba III (03/1999 - 08/2002) |
| Model: | A4 Quattro B5 (8D) (11/1994 - 11/2000) |
| Model: | Bora (1J2) (09/1998 - 05/2005) |
| Model: | Passat B4 Variant (3B) (01/1997 - 08/2000) |
| Model: | S3 (8L) (11/1998 - 06/2003) |
| Model: | A6 C5 Avant (4B) (04/1997 - 04/2005) |
| Model: | Octavia II (1Z) (01/2004 - 06/2013) |
| Model: | A4 Quattro B6 (8E) (12/2000 - 12/2004) |
| Model: | Ibiza III (6K2) (03/1999 - 11/2001) |
| Model: | Polo VIII (9N2) (04/2005 - 11/2009) |
| Model: | A4 B5 Before (8D) (11/1994 - 11/2000) |
| Model: | A6 Quattro C5 Avant (4B) (04/1997 - 04/2005) |
| Model: | Toledo II (1M) (10/1998 - 07/2004) |
| Model: | A4 Quattro B7 (8EC) (11/2004 - 06/2008) |
| Model: | Leon I (1M) (08/1999 - 05/2006) |
| Model: | Sharan II (04/2000 - 03/2010) |
| Model: | A4 B6 Before (8E) (12/2000 - 12/2004) |
| Model: | TT 8N Roadster (10/1998 - 06/2006) |
| Model: | Jetta IV (1J) (1999 - 07/2005) |
| Model: | A4 B6 Cabriolet (8E) (12/2000 - 12/2004) |
| Model: | Alhambra II (06/2000 - 05/2010) |
| Model: | A4 B7 Avant (8EC) (11/2004 - 06/2008) |
| Model: | TT Quattro 8N Roadster (10/1998 - 06/2006) |
| Model: | Passat B4 (3B) (10/1996 - 08/2000) |
| Model: | A3 Quattro (8L) (09/1996 - 06/2003) |
| Model: | A6 C5 (4B) (04/1997 - 04/2005) |
| Model: | Octavia I (1U) (10/1996 - 11/2004) |
| Model: | A4 Quattro B5 Avant (8D) (11/1994 - 11/2000) |
| Model: | Golf IV (10/1997 - 05/2004) |
| Model: | Passat B5 (3BG) (10/2000 - 05/2005) |
| Model: | A4 B5 (8D) (11/1994 - 11/2000) |
| Model: | A6 Quattro C5 (4B) (04/1997 - 04/2005) |
| Model: | Superb I (3U) (12/2001 - 03/2008) |
| Model: | A4 Quattro B6 Avant (8E) (12/2000 - 12/2004) |
| Model: | Ibiza IV (6L) (09/2001 - 11/2009) |
| Model: | Sharan I (09/1995 - 02/2000) |
| Product Range : | Engine |
| Engine | injectors |
Véhicules compatibles (24)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| A3 (8L) | 1.8 Turbo (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.8 Turbo (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1996-2003 |
| A4 B6 (8E) | 1.8 Turbo (163 cv) | - | 1800 cc | 163 cv | 2000-2004 |
| A4 B6 (8E) | 1.8 Turbo (190 cv) | - | 1800 cc | 190 cv | 2000-2004 |
| S3 (8L) | 1.8 Turbo (210 cv) | - | 1800 cc | 210 cv | 1998-2003 |
| S3 (8L) | 1.8 Turbo (225 cv) | - | 1800 cc | 225 cv | 1998-2003 |
| TT Quattro 8N Coupé | 1.8 Turbo (224 cv) | - | 1800 cc | 224 cv | 1998-2006 |
| TT Quattro 8N Coupé | 1.8 Turbo (240 cv) | - | 1800 cc | 240 cv | 1998-2006 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Alhambra I | 1.8 Turbo (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 1996-2000 |
| Cordoba III | 1.8 T 20V Cupra (156 cv) | - | 1800 cc | 156 cv | 1999-2002 |
| Ibiza III (6K2) | 1.8 T CUPRA (156 cv) | - | 1800 cc | 156 cv | 1999-2001 |
| Ibiza IV (6L) | 1.8 T 20V CUPRA (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 2001-2009 |
| Ibiza IV (6L) | 1.8 T 20V FR (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 2001-2009 |
| Leon I (1M) | 1.8 20V T CUPRA (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1999-2006 |
| Leon I (1M) | 1.8 T 20V CUPRA R (210 / 225 cv) | - | 1800 cc | 225 cv | 1999-2006 |
| Toledo II (1M) | 1.8 T (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1998-2004 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Octavia I (1U) | 1.8 Turbo (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.8 Turbo RS (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1996-2004 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Bora (1J2) | 1.8 GTI (180 cv) | essence | 1800 cc | 180 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.8 Turbo (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 1998-2005 |
| New Beetle I | 1.8 Turbo (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1998-2010 |
| Passat B5 (3BG) | 1.8 20V Turbo (130 cv) | - | 1800 cc | 130 cv | 2000-2005 |
| Polo VIII (9N2) | 1.8 GTI (150 cv) | essence | 1800 cc | 150 cv | 2005-2009 |
| Polo VIII (9N2) | 1.8 GTI CUP EDITION (180 cv) | essence | 1800 cc | 180 cv | 2005-2009 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis