Dynaparts Oiled Cotton Sport Air Filter for VAG 1.8Turbo, 1.9TDI Injector Unit, 2.8VR6 Platform MK4 Engines.
58,49 € tax incl.
64,99 €
-10%
24
En stock dans notre entrepôt !
Give your engine a performance boost with the Dynaparts DP-ENG-AIRFILTER-VAG-03 Sport Air Filter. Made from oiled cotton, this replacement filter improves airflow for optimized combustion, ensuring increased engine responsiveness and optimum protection against impurities. Perfect for everyday or sporty use.
The Dynaparts DP-ENG-AIRFILTER-VAG-03 air filter is compatible with the following models:
For any questions about compatibility with your vehicle, our team is at your disposal.
The Dynaparts sports air filter is an ideal choice for demanding drivers looking for increased performance and long-term reliability. Thanks to its high-quality materials and optimized design, it guarantees optimal engine operation while extending its service life.
Order now and enjoy exceptional engine performance with the Dynaparts sports air filter!
| Materials: | Clock oiled |
| Filter the type of parts | Engine: Air filters |
| Motorization: | R32 (241 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (163 cv) |
| Motorization: | 1.9 SDI (68 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (110 cv) |
| Motorization: | 3.2 VR6 (250 cv) |
| Motorization: | 2.3 20V (170 cv) |
| Motorization: | 1.6 (101 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (101 cv) |
| Motorization: | 1.8 20V T CUPRA (180 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (130 cv) |
| Motorization: | 1.6 16V (100 cv) |
| Motorization: | 1.8 GTI (180 cv) |
| Motorization: | 1.8 (125 cv) |
| Motorization: | 2.0 (115 cv) |
| Motorization: | 1.8 T 20V CUPRA R (210 / 225 cv) |
| Motorization: | 2.0 (116 cv) |
| Motorization: | 2.3 V5 (150 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (180 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (224 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI TS/FR (150 cv) |
| Motorization: | 2.8 i V6 (204 cv) |
| Motorization: | 1.6 ISP (110 cv) |
| Motorization: | 1.4 (60 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (100 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (240 cv) |
| Motorization: | 2.3 (150 cv) |
| Motorization: | 3.2 i RS (225 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (190 cv) |
| Motorization: | 1.8 20V (125 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (115 cv) |
| Motorization: | 1.6 (100 cv) |
| Motorization: | 2.8 VR6 24V CUPRA 4 (204 cv) |
| Motorization: | 1.6 (102 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (105 cv) |
| Motorization: | 1.8 T (180 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (150 cv) |
| Motorization: | 2.0 i Bi-Fuel (116 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (150 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (210 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo RS (180 cv) |
| Motorization: | 2.3 V5 (170 cv) |
| Motorization: | 2.5 (150 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (90 cv) |
| Motorization: | 1.8 Turbo (225 cv) |
| Motorization: | 2.0 4x4 (120 cv) |
| Make: | SEAT |
| Make: | VOLKSWAGEN |
| Make: | AUDI |
| Make: | SKODA |
| Model: | TT 8N Coupe (10/1998 - 06/2006) |
| Model: | Octavia II (1Z) (01/2004 - 06/2013) |
| Model: | TT Quattro 8N Coupe (10/1998 - 06/2006) |
| Model: | Toledo III (5P) (09/2004 - 05/2009) |
| Model: | Bora (1J2) (09/1998 - 05/2005) |
| Model: | A3 (8L) (09/1996 - 06/2003) |
| Model: | Jetta IV (1J) (1999 - 07/2005) |
| Model: | Golf IV 4Motion (10/1997 - 05/2004) |
| Model: | S3 (8L) (11/1998 - 06/2003) |
| Model: | Octavia I (1U) (10/1996 - 11/2004) |
| Model: | TT 8N Roadster (10/1998 - 06/2006) |
| Model: | Toledo II (1M) (10/1998 - 07/2004) |
| Model: | TT Quattro 8N Roadster (10/1998 - 06/2006) |
| Model: | Bora 4Motion (1J2) (09/1998 - 05/2003) |
| Model: | Golf IV (10/1997 - 05/2004) |
| Model: | A3 Quattro (8L) (09/1996 - 06/2003) |
| Model: | New Beetle I (01/1998 - 09/2010) |
| Model: | Leon I (1M) (08/1999 - 05/2006) |
| Product Range : | Engine |
| Engine | Air filters |
Véhicules compatibles (88)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 80 (81) | 2,0 (115 cv) | - | 2000 cc | 115 cv | 1981-1987 |
| 80 (B4) | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1991-1995 |
| A2 (8Z) | 1.6 FSI (110 cv) | essence | 1600 cc | 110 cv | 2000-2005 |
| A3 (8L) | 1.6 (101 cv) | - | 1600 cc | 101 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.6 (102 cv) | - | 1600 cc | 102 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.8 (125 cv) | - | 1800 cc | 125 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.8 Turbo (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.8 Turbo (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.9 TDI (100 cv) | diesel | 1900 cc | 100 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.9 TDI (110 cv) | diesel | 1900 cc | 110 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.9 TDI (115 cv) | diesel | 1900 cc | 115 cv | 1996-2003 |
| A3 (8L) | 1.9 TDI (130 cv) | diesel | 1900 cc | 130 cv | 1996-2003 |
| A3 (8P) | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2003-2012 |
| A4 B6 (8E) | 1.8 Turbo (163 cv) | - | 1800 cc | 163 cv | 2000-2004 |
| A4 B6 (8E) | 1.8 Turbo (190 cv) | - | 1800 cc | 190 cv | 2000-2004 |
| A4 B6 (8E) | 1.9 TDI (101 cv) | diesel | 1900 cc | 101 cv | 2000-2004 |
| S3 (8L) | 1.8 Turbo (210 cv) | - | 1800 cc | 210 cv | 1998-2003 |
| S3 (8L) | 1.8 Turbo (225 cv) | - | 1800 cc | 225 cv | 1998-2003 |
| TT Quattro 8N Coupé | 1.8 Turbo (224 cv) | - | 1800 cc | 224 cv | 1998-2006 |
| TT Quattro 8N Coupé | 1.8 Turbo (240 cv) | - | 1800 cc | 240 cv | 1998-2006 |
| TT Quattro 8N Coupé | 3.2 VR6 (250 cv) | - | 3200 cc | 250 cv | 1998-2006 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Alhambra I | 1.8 Turbo (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 1996-2000 |
| Alhambra I | 1.9 TDI (110 cv) | diesel | 1900 cc | 110 cv | 1996-2000 |
| Alhambra I | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1996-2000 |
| Alhambra II | 1.9 TDI (115 cv) | diesel | 1900 cc | 115 cv | 2000-2010 |
| Alhambra II | 1.9 TDI (150 cv) | diesel | 1900 cc | 150 cv | 2000-2010 |
| Altea | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2004-2009 |
| Arosa | 1.4 (60 cv) | - | 1400 cc | 60 cv | 1997-2004 |
| Cordoba III | 1.9 SDI (68 cv) | - | 1900 cc | 68 cv | 1999-2002 |
| Cordoba IV | 1.9 TDI (100 cv) | diesel | 1900 cc | 100 cv | 2002-2009 |
| Cordoba IV | 1.9 TDI (130 cv) | diesel | 1900 cc | 130 cv | 2002-2009 |
| Exeo Berline | 1.6 (102 cv) | - | 1600 cc | 102 cv | 2008+ |
| Ibiza IV (6L) | 1.6 (100 cv) | - | 1600 cc | 100 cv | 2001-2009 |
| Ibiza IV (6L) | 1.9 TDI (101 cv) | diesel | 1900 cc | 101 cv | 2001-2009 |
| Ibiza V (6J) | 2,0 (115 cv) | - | 2000 cc | 115 cv | 2008+ |
| Leon I (1M) | 1.8 20V (125 cv) | - | 1800 cc | 125 cv | 1999-2006 |
| Leon I (1M) | 1.8 20V T CUPRA (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1999-2006 |
| Leon I (1M) | 1.8 T 20V CUPRA R (210 / 225 cv) | - | 1800 cc | 225 cv | 1999-2006 |
| Leon I (1M) | 1.9 TDI TS/FR (150 cv) | diesel | 1900 cc | 150 cv | 1999-2006 |
| Leon I (1M) | 2.8 VR6 24V CUPRA 4 (204 cv) | - | 2800 cc | 204 cv | 1999-2006 |
| Toledo II (1M) | 1.6 16V (100 cv) | - | 1600 cc | 100 cv | 1998-2004 |
| Toledo II (1M) | 1.8 T (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1998-2004 |
| Toledo II (1M) | 2.3 (150 cv) | - | 2300 cc | 150 cv | 1998-2004 |
| Toledo II (1M) | 2.3 20V (170 cv) | - | 2300 cc | 170 cv | 1998-2004 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Fabia (6Y) | 1.9 TDI (100 cv) | diesel | 1900 cc | 100 cv | 1999-2007 |
| Fabia II (5J) | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2006-2014 |
| Octavia I (1U) | 1.4 (60 cv) | - | 1400 cc | 60 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.6 (101 cv) | - | 1600 cc | 101 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.8 (125 cv) | - | 1800 cc | 125 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.8 Turbo (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.8 Turbo RS (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.9 SDI (68 cv) | - | 1900 cc | 68 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.9 TDI (110 cv) | diesel | 1900 cc | 110 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.9 TDI (130 cv) | diesel | 1900 cc | 130 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 2,0 (116 cv) | - | 2000 cc | 116 cv | 1996-2004 |
| Octavia I (1U) | 2.0 4x4 (120 cv) | - | 2000 cc | 120 cv | 1996-2004 |
| Octavia II (1Z) | 1.6 (102 cv) | - | 1600 cc | 102 cv | 2004-2013 |
| Roomster | 1.9 TDI (101 cv) | diesel | 1900 cc | 101 cv | 2006-2010 |
| Superb I (3U) | 1.9 TDI (115 cv) | diesel | 1900 cc | 115 cv | 2001-2008 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Bora (1J2) | 1.6 (101 cv) | - | 1600 cc | 101 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.6 (102 cv) | - | 1600 cc | 102 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.6 FSI (110 cv) | essence | 1600 cc | 110 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.8 (125 cv) | - | 1800 cc | 125 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.8 GTI (180 cv) | essence | 1800 cc | 180 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.8 Turbo (150 cv) | - | 1800 cc | 150 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 SDI (68 cv) | - | 1900 cc | 68 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (101 cv) | diesel | 1900 cc | 101 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (110 cv) | diesel | 1900 cc | 110 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (115 cv) | diesel | 1900 cc | 115 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (130 cv) | diesel | 1900 cc | 130 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (150 cv) | diesel | 1900 cc | 150 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 2,0 (115 cv) | - | 2000 cc | 115 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 2.0 i Bi-Fuel (116 cv) | essence | 2000 cc | 116 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 2.3 V5 (150 cv) | - | 2300 cc | 150 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 2.3 V5 (170 cv) | - | 2300 cc | 170 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 2.8 i V6 (204 cv) | essence | 2800 cc | 204 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | R32 (241 cv) | - | - | 241 cv | 1998-2005 |
| Caddy II | 1.4 (60 cv) | - | 1400 cc | 60 cv | 1995-2004 |
| Caddy III | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2004-2010 |
| Eos | 3.2 VR6 (250 cv) | - | 3200 cc | 250 cv | 2006+ |
| Golf V | 2,0 (116 cv) | - | 2000 cc | 116 cv | 2003-2008 |
| New Beetle I | 1.6 (100 cv) | - | 1600 cc | 100 cv | 1998-2010 |
| New Beetle I | 1.8 Turbo (180 cv) | - | 1800 cc | 180 cv | 1998-2010 |
| New Beetle I | 2.5 (150 cv) | - | 2500 cc | 150 cv | 1998-2010 |
| New Beetle I | 3.2 i RS (225 cv) | essence | 3200 cc | 225 cv | 1998-2010 |
| Touran I | 1.9 TDI (100 cv) | diesel | 1900 cc | 100 cv | 2003-2006 |
Ref: DP-ACC-GOODIES-02
Ref: DP-SPS-ACC-UNI-01
Ref: DP-ACC-GOODIES-03
Ref: DP-ACC-GOODIES-04
Ref: DP-ACC-GOODIES-05
Ref: DP-ENG-INTAKE-UNI-01
Ref: DP-TRN-HALDEX-VAG-04
Ref: DP-ENG-FUEL-VAG-46
Ref: DP-ENG-FUEL-VAG-34
Ref: DP-ENG-FUEL-VAG-28
Ref: DP-ENG-FUEL-VAG-30
Ref: DP-ENG-FUEL-VAG-31
Ref: DP-ENG-FUEL-VAG-29
Ref: DP-ENG-TURBO-VAG-15
Ref: DP-ENG-SAI-VAG-01
Ref: DP-ENG-IGNITION-VAG-01
Ref: DP-ENG-FUEL-VAG-22
Ref: DP-ENG-IGNITION-VAG-02
Ref: DP-ENG-OIL-VAG-08
Ref: DP-COIL-VAG-01
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis