Pressure tray Sachs Performance PCS 228-D-50 883082999767
337,20 € tax incl.
0
Commander for you
Pressure tray Sachs Performance PCS 228-D-50 883082999767
Any doubt about compatibility and assignment with your vehicle? Contact us.
Technical notes and assignments:
We encourage you to always check the precise specifications and specifications directly on the Sachs website BEFORE placing an order. Some vehicles have multiple fitments depending on their registration date or power.
| Filter the type of parts | Packaging / Clutches |
| Motorization: | 2.3 i 16V S (150 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 2.0 T (205 cv) |
| Motorization: | 2.0 i S (130 cv) |
| Motorization: | 2.3 i (150 cv) |
| Motorization: | 2.0 T Turbo 16V |
| Motorization: | 2.0 i 16V (130 / 133 cv) |
| Motorization: | 2.0 i Turbo 16V S (185 cv) |
| Make: | SAAB |
| Model: | 9-3 (04/1998 - 08/2002) |
| Model: | 9000 (06/1984 - 07/1998) |
| Model: | 900 series 2 (07/1993 - 02/1998) |
Véhicules compatibles (8)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 9-3 | 2.0 i S (130 cv) | essence | 2000 cc | 130 cv | 1998-2002 |
| 9-3 | 2.0 T (205 cv) | - | 2000 cc | 205 cv | 1998-2002 |
| 9-3 | 2.3 i (150 cv) | essence | 2300 cc | 150 cv | 1998-2002 |
| 9-3 | Autres Motorisations | - | - | - | 1998-2002 |
| 900 série 2 | 2.0 i 16V (130 / 133 cv) | essence | 2000 cc | 133 cv | 1993-1998 |
| 900 série 2 | 2.0 i Turbo 16V S (185 cv) | essence | 2000 cc | 185 cv | 1993-1998 |
| 900 série 2 | 2.3 i 16V S (150 cv) | essence | 2300 cc | 150 cv | 1993-1998 |
| 9000 | 2.0 T Turbo 16V | - | 2000 cc | - | 1984-1998 |
Ref: 003071 000141
Ref: 881861 999879
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis