Year:
127,20 € tax incl.
0
Direct factory!
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 1.8 TS 16V (140 cv) |
| Motorization: | 2.5 V6 24V (190 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD (110 cv) |
| Motorization: | 1.6 TS 16V (120 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 2.0 JTS 16V (165 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD (115 cv) |
| Motorization: | 2.0 TS 16V Selespeed (155 cv) |
| Motorization: | 2.0 TS 16V Selespeed (150 cv) |
| Motorization: | 2.4 JTD 20V m-jet (175 cv) |
| Motorization: | 1.8 TS 16V (144 cv) |
| Motorization: | Q4 1.9 JTD 16V (150 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD (150 cv) |
| Motorization: | 1.9 JTD (105 cv) |
| Motorization: | 2.0 JTS 16V (166 cv) |
| Motorization: | 2.0 TS 16V (150 cv) |
| Motorization: | 2.4 JTD (136 / 140 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | ALFA ROMEO |
| Model: | 156 Facelift (04/2003 - 11/2006) |
| Model: | 156 (09/1997 - 03/2003) |
| Model: | 156 Facelift Sportwagon (04/2003 - 11/2006) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (17)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 147 | 1.6 TS 16V (120 cv) | - | 1600 cc | 120 cv | 2000-2004 |
| 147 | 1.9 JTD (115 cv) | diesel | 1900 cc | 115 cv | 2000-2004 |
| 147 | 2.0 TS 16V (150 cv) | - | 2000 cc | 150 cv | 2000-2004 |
| 147 | 2.0 TS 16V Selespeed (150 cv) | - | 2000 cc | 150 cv | 2000-2004 |
| 147 | Autres Motorisations | - | - | - | 2004-2010 |
| 156 | 1.8 TS 16V (140 cv) | - | 1800 cc | 140 cv | 1997-2003 |
| 156 | 1.8 TS 16V (144 cv) | - | 1800 cc | 144 cv | 1997-2003 |
| 156 | 1.9 JTD (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 1997-2003 |
| 156 | 1.9 JTD (110 cv) | diesel | 1900 cc | 110 cv | 1997-2003 |
| 156 | 2.0 TS 16V Selespeed (155 cv) | - | 2000 cc | 155 cv | 1997-2003 |
| 156 | 2.4 JTD (136 / 140 cv) | diesel | 2400 cc | 140 cv | 1997-2003 |
| 156 | 2.5 V6 24V (190 cv) | - | 2500 cc | 190 cv | 1997-2003 |
| 156 Facelift | 1.9 JTD (150 cv) | diesel | 1900 cc | 150 cv | 2003-2006 |
| 156 Facelift | 2.0 JTS 16V (166 cv) | - | 2000 cc | 166 cv | 2003-2006 |
| 156 Facelift | 2.4 JTD 20V m-jet (175 cv) | diesel | 2400 cc | 175 cv | 2003-2006 |
| 156 Facelift Sportwagon | 2.0 JTS 16V (165 cv) | - | 2000 cc | 165 cv | 2003-2006 |
| 156 Facelift Sportwagon | Q4 1.9 JTD 16V (150 cv) | diesel | 1900 cc | 150 cv | 2003-2006 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis