107,54 € tax incl.
113,20 €
-5%
0
Weekly restocking on Fridays for orders placed by Thursday evening. If Friday is a public holiday, the order is processed on the next working day. Delivery in approximately one week, unless there is a factory shortage.
| Filter the type of parts | Engine: Dump Valve |
| Motorization: | 1.9 dCi (102 cv) |
| Motorization: | 1.9 Dti (80 cv) |
| Motorization: | 2.0 TCE RS / Coupé (250 cv) |
| Motorization: | 1.9 D (64 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 1.6 16V SI (107 cv) |
| Motorization: | 1.4 16V (95 cv) |
| Motorization: | 1.2 (75 cv) |
| Motorization: | 1.9 DCI RX4 (102 cv) |
| Motorization: | All Motorizations |
| Motorization: | 2.0 16V IDE (140 cv) |
| Motorization: | 1.2 (120 cv) |
| Motorization: | 0.9 Ti |
| Motorization: | 1.9 Dti (98 cv) |
| Motorization: | 1.8 16v RS (280/300 cv) |
| Motorization: | 1.8 16V (115 / 116 cv) |
| Motorization: | 2.0 16V (139 cv) |
| Make: | SMART |
| Make: | DACIA |
| Make: | RENAULT |
| Make: | NISSAN |
| Model: | Mégane III Berline (10/2008 - 10/2015) |
| Model: | Fortwo MKIII (07/2014 - Today) |
| Model: | Juke (01/2013 - Ajourd'hui) |
| Model: | Clio IV (09/2012 - Today) |
| Model: | Mégane Scenic (10/1996 - 04/2003) |
| Model: | Mégane IV (11/2015 - Today) |
| Model: | Qashqai II (06/2017 - Aujourd'hui) |
| Model: | Duster (03/2010 - Today) |
| Product Range : | Engine |
| Engine | Dump Valve |
Véhicules compatibles (22)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Dokker | Autres Motorisations | - | - | - | 2012+ |
| Logan MCV | 1.2 (75 cv) | - | 1200 cc | 75 cv | 2006-2012 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 NX (B13) | Autres Motorisations | - | - | - | 1990-1994 |
| Leaf (ZE1) | Toutes motorisations | - | - | - | 2017+ |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpine GT D500 | Autres Motorisations | - | - | - | 1984-1991 |
| Autres Modèles | Toutes Motorisations | - | - | - | - |
| Captur | 1.2 (120 cv) | - | 1200 cc | 120 cv | 2013+ |
| Clio I | 1.9 D (64 cv) | diesel | 1900 cc | 64 cv | 1990-1998 |
| Clio II | 1.9 Dti (80 cv) | - | 1900 cc | 80 cv | 1998-2008 |
| Clio III | 2.0 16V (139 cv) | - | 2000 cc | 139 cv | 2005-2014 |
| Clio IV | 1.2 (75 cv) | - | 1200 cc | 75 cv | 2012+ |
| Espace III | 1.9 Dti (98 cv) | - | 1900 cc | 98 cv | 1996-2002 |
| Mégane I Berline | 1.4 16V (95 cv) | - | 1400 cc | 95 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.9 dCi (102 cv) | diesel | 1900 cc | 102 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 2.0 16V IDE (140 cv) | - | 2000 cc | 140 cv | 1995-2003 |
| Mégane III Berline | 2.0 TCE RS / Coupé (250 cv) | essence | 2000 cc | 250 cv | 2008-2015 |
| Mégane IV | 1.8 16v RS (280/300 cv) | - | 1800 cc | 300 cv | 2015+ |
| Mégane Scenic | 1.6 16V SI (107 cv) | - | 1600 cc | 107 cv | 1996-2003 |
| Mégane Scenic | 1.8 16V (115 / 116 cv) | - | 1800 cc | 116 cv | 1996-2003 |
| Mégane Scenic | 1.9 DCI RX4 (102 cv) | diesel | 1900 cc | 102 cv | 1996-2003 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Crossblade | Autres Motorisations | - | - | - | 2002-2003 |
| Fortwo MKIII | 0.9 Ti | - | 900 cc | - | 2014+ |
Ref:
Ref: FMOC2
Ref:
Ref:
Ref:
Ref: FMDV28A
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis