Purpose Sachs Performance 613182600167
183,60 € tax incl.
204,00 €
-10%
0
Ordered for you. If factory available, arrival in our warehouse within 4 days.
Sach performance 613182600167
A doubt about compatibility and assignment with your vehicle? Contact us.
Technical notes and assignments:
We encourage you to always check the precise specifications and specifications directly on the Sachs website BEFORE placing an order. Some vehicles have multiple fitments depending on their registration date or power.
| Filter the type of parts | Packaging / Clutches |
| Motorization: | 2.0 TDI (140 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (100 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI 16V (136 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (150 cv) |
| Motorization: | 1.6 TDI (105 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (122 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (170 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (110 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI Blue TDI (143 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI 16V (140 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (136 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (90 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (115 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (143 cv) |
| Motorization: | 1.6 TDI (90 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI RS (170 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (163 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (105 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (85 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (184 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (120 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | All Motorizations |
| Make: | SEAT |
| Make: | VOLKSWAGEN |
| Make: | AUDI |
| Make: | SKODA |
| Model: | Leon III (5F) (09/2012 - Today) |
| Model: | Passat B6 Berlin (3C) (03/2005 - 07/2010) |
| Model: | Caddy III (02/2004 - 08/2010) |
| Model: | Superb III (3V) (03/2015 - Today) |
| Model: | A3 (8P) (05/2003 - 08/2012) |
| Model: | Altea (03/2004 - 03/2009) |
| Model: | Scirocco (13) (08/2008 - Today) |
| Model: | Golf VI (10/2008 - 11/2012) |
| Model: | TT 8J Roadster (08/2006 - 06/2014) |
| Model: | A3 (8V) (04/2012 - Today) |
| Model: | Octavia II (1Z) (01/2004 - 06/2013) |
| Model: | Tiguan (11/2007 - 05/2011) |
| Model: | Passat CC (05/2008 - 01/2012) |
| Model: | Q3 (05/2013 - Today) |
| Model: | Superb II (3T) (03/2008 - Today) |
| Model: | Touran II (11/2006 - 05/2010) |
| Model: | Jetta IV (1J) (1999 - 07/2005) |
| Model: | Leon II (1P) (07/2005 - 01/2013) |
| Model: | Yeti (09/2009 - 11/2013) |
| Model: | Caddy IV (08/2010 - Today) |
| Model: | Alhambra III (06/2010 - Today) |
| Model: | Passat B7 Variant (08/2010 - 12/2014) |
| Model: | Eos (05/2006 - Today) |
| Model: | TT 8J Coupé (08/2006 - 06/2014) |
| Model: | A3 (8P) Sportback (09/2004 - 03/2013) |
| Model: | Altea XL (10/2006 - 03/2009) |
| Model: | Sharan III (05/2010 - Today) |
| Model: | Golf VII (08/2012 - Today) |
| Model: | A3 (8V) Sportback (09/2012 - Today) |
| Model: | Octavia III (5E) (11/2012 - Today) |
| Model: | Touran I (02/2003 - 11/2006) |
| Model: | Jetta III (1H) (08/1992 - 1999) |
| Model: | Golf V (10/2003 - 11/2008) |
| Model: | Toledo III (5P) (09/2004 - 05/2009) |
| Model: | Touran III (05/2010 - Today) |
| Product Range : | Transmission |
| Driveline | Slave |
Véhicules compatibles (66)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 80 (B4) | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1991-1995 |
| A1 | 1.6 TDI (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2010-2018 |
| A1 | 1.6 TDI (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2010-2018 |
| A1 | 2.0 TDI (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2010-2018 |
| A1 | 2.0 TDI (143 cv) | diesel | 2000 cc | 143 cv | 2010-2018 |
| A3 (8L) | 1.9 TDI (100 cv) | diesel | 1900 cc | 100 cv | 1996-2003 |
| A3 (8P) | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2003-2012 |
| A3 (8P) | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2003-2012 |
| A3 (8P) | 2.0 TDI (163 cv) | diesel | 2000 cc | 163 cv | 2003-2012 |
| A3 (8P) | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2003-2012 |
| A3 (8V) | 2.0 TDI (110 cv) | diesel | 2000 cc | 110 cv | 2012+ |
| A3 (8V) | 2.0 TDI (150 cv) | diesel | 2000 cc | 150 cv | 2012+ |
| A3 (8V) | 2.0 TDI (184 cv) | diesel | 2000 cc | 184 cv | 2012+ |
| A4 B7 (8EC) | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2008 |
| A4 B8 (8K2) | 2.0 TDI (120 cv) | diesel | 2000 cc | 120 cv | 2007-2015 |
| A6 C8 (4A) | Toutes motorisations | - | - | - | 2018+ |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Alhambra I | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1996-2000 |
| Alhambra I | Autres Motorisations | - | - | - | 1996-2000 |
| Alhambra II | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2000-2010 |
| Alhambra III | 2.0 TDI (115 cv) | diesel | 2000 cc | 115 cv | 2010+ |
| Alhambra III | 2.0 TDI (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2010+ |
| Alhambra III | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2010+ |
| Altea | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2004-2009 |
| Altea | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2009 |
| Altea Phase 2 | 1.6 TDI (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2009+ |
| Altea Phase 2 | 1.6 TDI (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2009+ |
| Ateca | Toutes Motorisations | - | - | - | 2016+ |
| Cordoba IV | 1.9 TDI (100 cv) | diesel | 1900 cc | 100 cv | 2002-2009 |
| Exeo Berline | 2.0 TDI (120 cv) | diesel | 2000 cc | 120 cv | 2008+ |
| Exeo Berline | 2.0 TDI (143 cv) | diesel | 2000 cc | 143 cv | 2008+ |
| Leon II (1P) | 2.0 TDI 16V (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2005-2013 |
| Leon III (5F) | 2.0 TDI (110 cv) | diesel | 2000 cc | 110 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 2.0 TDI (150 cv) | diesel | 2000 cc | 150 cv | 2012+ |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Citigo | Autres Motorisations | - | - | - | 2011+ |
| Fabia (6Y) | 1.9 TDI (100 cv) | diesel | 1900 cc | 100 cv | 1999-2007 |
| Fabia II (5J) | 1.6 TDI (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2006-2014 |
| Fabia II (5J) | 1.6 TDI (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2006-2014 |
| Fabia II (5J) | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2006-2014 |
| Kamiq | Toutes motorisations | - | - | - | 2019+ |
| Karoq | 2.0 TDI (150 cv) | diesel | 2000 cc | 150 cv | 2017+ |
| Octavia I (1U) | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1996-2004 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TDI (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TDI RS (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2004-2013 |
| Octavia III (5E) | 2.0 TDI (110 cv) | diesel | 2000 cc | 110 cv | 2012+ |
| Octavia III (5E) | 2.0 TDI (143 cv) | diesel | 2000 cc | 143 cv | 2012+ |
| Superb II (3T) | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2008+ |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Amarok | 2.0 TDI (122 cv) | diesel | 2000 cc | 122 cv | 2009+ |
| Arteon | 2.0 TDI (150 cv) | diesel | 2000 cc | 150 cv | 2017+ |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1998-2005 |
| Caddy III | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2004-2010 |
| Caddy III | 2.0 TDI (110 cv) | diesel | 2000 cc | 110 cv | 2004-2010 |
| Caddy III | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2010 |
| Caddy III | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2004-2010 |
| Caddy III | 2.0 TDI (85 cv) | diesel | 2000 cc | 85 cv | 2004-2010 |
| Caddy III | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2010 |
| Crafter II | Toutes Motorisations | - | - | - | 2016+ |
| Golf V | 2.0 TDI (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2003-2008 |
| Golf VI | 1.6 TDI (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2008-2012 |
| Golf VI | 1.6 TDI (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2008-2012 |
| Golf VII | 2.0 TDI (143 cv) | diesel | 2000 cc | 143 cv | 2012+ |
| Passat B6 Berline (3C) | 2.0 TDI (120 cv) | diesel | 2000 cc | 120 cv | 2005-2010 |
| Passat B6 Berline (3C) | 2.0 TDI Blue TDI (143 cv) | diesel | 2000 cc | 143 cv | 2005-2010 |
| Tiguan | 2.0 TDI (163 cv) | diesel | 2000 cc | 163 cv | 2007-2011 |
| Touran I | 1.9 TDI (100 cv) | diesel | 1900 cc | 100 cv | 2003-2006 |
Ref: 881861 000037
Ref: 881861 999615
Ref: 881861 999821
Ref: 883082 999780
Ref: 883082 999766
Ref: 883082 999737
Ref: 883082 999785
Ref: 883082 999777
Ref: 881864 001796
Ref: 881861 999820
Ref: 883089 000038
Ref: 883089 000039
Ref: 883000 000660
Ref: 883000 000661
Ref: 883082 001573
Ref: 883082 999792
Ref: 881861 000026
Ref: 881864 000916
Ref: 883082 001783
Ref: 881861 999844
Ref: 881864 001601
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis