Year: 1997 - on
124,80 € tax incl.
0
Direct factory!
Year: 1997 - on
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 2.0 i 16V (152 cv) |
| Motorization: | 2.0 i 16V (150 cv) |
| Motorization: | 2.0 i 16V (163 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | Peugeot |
| Model: | 306 (02/1993 - 02/2002) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (3)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 306 | 2.0 i 16V (150 cv) | essence | 2000 cc | 150 cv | 1993-2002 |
| 306 | 2.0 i 16V (152 cv) | essence | 2000 cc | 152 cv | 1993-2002 |
| 306 | 2.0 i 16V (163 cv) | essence | 2000 cc | 163 cv | 1993-2002 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis