Purpose Sachs Performance KZIS-1 53151809002
85,20 € tax incl.
0
Commander for you
Performance sach goal KZIS-1 53151809002
A doubt about compatibility and assignment with your vehicle? Contact us.
Technical notes and assignments:
We encourage you to always check the precise specifications and specifications directly on the Sachs website BEFORE placing an order. Some vehicles have multiple fitments depending on their registration date or power.
| Filter the type of parts | Packaging / Clutches |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 2.0 i (136 cv) |
| Motorization: | 2.0 i (129 cv) |
| Motorization: | 2.0 i (115 cv) |
| Motorization: | 2000 GT 16V / 4x4 (150 cv) |
| Motorization: | 1.8 S (90 cv) |
| Motorization: | 2.0 i 16V Turbo 4x4 (204 cv) |
| Motorization: | 2.0 i 16V (130 / 133 cv) |
| Motorization: | 1.4 (101 cv) |
| Motorization: | 1.8 S / 4x4 (88 cv) |
| Motorization: | 2.3 i 16V S (150 cv) |
| Motorization: | 1.8 i (90 cv) |
| Motorization: | 2.0 i (116 cv) |
| Motorization: | 2.0 i 16V (136 cv) |
| Motorization: | 2.0 i Turbo 4x4 (204 cv) |
| Motorization: | All Motorizations |
| Motorization: | 2000 GT 16V Cat. / 4x4 (150 cv) |
| Motorization: | 2.0 (100 cv) |
| Motorization: | 2.5 i V6 (170 cv) |
| Motorization: | 2.0 i Turbo 16V S (185 cv) |
| Motorization: | 2.0 i (150 cv) |
| Motorization: | 1.8 i Cat. (90 cv) |
| Make: | CHEVROLET |
| Make: | SAAB |
| Make: | OPEL |
| Make: | DAEWOO |
| Model: | Aveo 3 (06-2011 - Today) |
| Model: | Astra F (09/1991 - 01/1998) |
| Model: | Kadett E (08/1984 - 01/1991) |
| Model: | 900 series 2 (07/1993 - 02/1998) |
| Model: | Other Models |
| Model: | Ascona C (08/1981 - 08/1988) |
| Model: | Calibra (09/1989 - 07/1997) |
| Model: | Vectra A (09/1988 - 09/1995) |
Véhicules compatibles (26)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Autres Modèles | Toutes Motorisations | - | - | - | - |
| Aveo 3 | 1.4 (101 cv) | - | 1400 cc | 101 cv | 2011+ |
| Aveo 3 | Autres Motorisations | - | - | - | 2011+ |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Adam | Autres Motorisations | - | - | - | 2013+ |
| Astra F | 1.8 i (90 cv) | essence | 1800 cc | 90 cv | 1991-1998 |
| Astra F | 2.0 i (115 cv) | essence | 2000 cc | 115 cv | 1991-1998 |
| Autres Modèles | Toutes Motorisations | - | - | - | - |
| Calibra | 2.0 i (136 cv) | essence | 2000 cc | 136 cv | 1989-1997 |
| Calibra | 2.0 i (150 cv) | essence | 2000 cc | 150 cv | 1989-1997 |
| Calibra | 2.0 i 16V Turbo 4x4 (204 cv) | essence | 2000 cc | 204 cv | 1989-1997 |
| Calibra | 2.5 i V6 (170 cv) | essence | 2500 cc | 170 cv | 1989-1997 |
| Omega A | 2,0 (100 cv) | - | 2000 cc | 100 cv | 1986-1994 |
| Vectra A | 1.8 i Cat. (90 cv) | essence | 1800 cc | 90 cv | 1988-1995 |
| Vectra A | 1.8 S (90 cv) | - | 1800 cc | 90 cv | 1988-1995 |
| Vectra A | 1.8 S / 4x4 (88 cv) | - | 1800 cc | 88 cv | 1988-1995 |
| Vectra A | 2.0 i (116 cv) | essence | 2000 cc | 116 cv | 1988-1995 |
| Vectra A | 2.0 i (129 cv) | essence | 2000 cc | 129 cv | 1988-1995 |
| Vectra A | 2.0 i 16V (136 cv) | essence | 2000 cc | 136 cv | 1988-1995 |
| Vectra A | 2.0 i Turbo 4x4 (204 cv) | essence | 2000 cc | 204 cv | 1988-1995 |
| Vectra A | 2000 GT 16V / 4x4 (150 cv) | - | 2000 cc | 150 cv | 1988-1995 |
| Vectra A | 2000 GT 16V Cat. / 4x4 (150 cv) | - | 2000 cc | 150 cv | 1988-1995 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 9-3 | Autres Motorisations | - | - | - | 1998-2002 |
| 900 série 2 | 2.0 i 16V (130 / 133 cv) | essence | 2000 cc | 133 cv | 1993-1998 |
| 900 série 2 | 2.0 i Turbo 16V S (185 cv) | essence | 2000 cc | 185 cv | 1993-1998 |
| 900 série 2 | 2.3 i 16V S (150 cv) | essence | 2300 cc | 150 cv | 1993-1998 |
| 900 série 2 | 2.5 i V6 (170 cv) | essence | 2500 cc | 170 cv | 1993-1998 |
Ref: 003071 000141
Ref: 881861 999879
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis