Replacement brake discs VolkswagenRacingfor large brake kits on steel bowl
655,20 € tax incl.
1
In stock in our warehouse!
Replacement brake discs VolkswagenRacingfor large brake kits on steel bowl
Disc rotors (Disk 352mm ,Without bowl) The pair!
Compatible Audi A3 8P platforms, Seat Leon 1P, Golf 5/6, Scirocco
| Filter the type of parts | Brake: Replacement rotors |
| Motorization: | 2.0 16V TDI (140 cv) |
| Motorization: | 1.4 TSI (160 cv) |
| Motorization: | 1.4 TSI (122 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI (200 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI edition 35 (235 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (136 cv) |
| Motorization: | 2.0 R 4-motion (265 cv) |
| Motorization: | 1.6 TDI (105 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI RS (170 cv) |
| Motorization: | 1.4 TSI (170 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (170 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI GTD (170 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI Cupra SC (280/290 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI Cupra (240 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI R (265 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI (200 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI GTI (200 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI Cupra R (310 cv) |
| Motorization: | 1.4 TSI (140 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI RS (200 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI Cupra ST (300 cv) |
| Motorization: | 1.4 TFSI Cupra (180 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI GTI (210 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (110 cv) |
| Motorization: | 2.0 R 4-motion (256 cv) |
| Motorization: | 1.6 TDI (90 cv) |
| Motorization: | 1.4 TSI RS (180 cv) |
| Motorization: | R32 3.2 VR6 (250 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (140 cv) |
| Motorization: | 2.0 R 4-motion (270 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI Cupra ST (280/290 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI RS (200 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI R (256 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI 16V (140 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI 30th. Ann. (230 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI Cupra SC FAP (290cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI Cupra R (265 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI Cupra SC (300 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI (211 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI (210 cv) |
| Make: | AUDI |
| Make: | SKODA |
| Make: | SEAT |
| Make: | VOLKSWAGEN |
| Model: | Golf V 4Motion (08/2005 - 11/2008) |
| Model: | Jetta V (1K) (08/2005 - 10/2010) |
| Model: | Leon II (1P) (07/2005 - 01/2013) |
| Model: | TT 8J Coupé (08/2006 - 06/2014) |
| Model: | Fabia II (5J) (12/2006 - 12/2014) |
| Model: | TT Quattro 8J Coupé (08/2006 - 06/2014) |
| Model: | Octavia III (5E) (11/2012 - Today) |
| Model: | Golf V (10/2003 - 11/2008) |
| Model: | Golf VI 4-Motion (10/2008 - 11/2012) |
| Model: | Ibiza V (6J) (03/2008 - Today) |
| Model: | Scirocco (13) (08/2008 - Today) |
| Model: | Leon III (5F) (09/2012 - Today) |
| Model: | TT 8J Roadster (08/2006 - 06/2014) |
| Model: | Octavia II (1Z) (01/2004 - 06/2013) |
| Model: | TT Quattro 8J Roadster (08/2006 - 06/2014) |
| Model: | Golf VI (10/2008 - 11/2012) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake discs |
Véhicules compatibles (73)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| A1 | 1.6 TDI (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2010-2018 |
| A1 | 1.6 TDI (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2010-2018 |
| A1 | 2.0 TDI (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2010-2018 |
| A3 (8P) | 2.0 16V TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2003-2012 |
| A3 (8P) | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2003-2012 |
| A3 (8P) | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2003-2012 |
| A3 (8P) | 2.0 TFSI (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2003-2012 |
| A3 (8V) | 1.4 TSI (122 cv) | essence | 1400 cc | 122 cv | 2012+ |
| A3 (8V) | 1.4 TSI (140 cv) | essence | 1400 cc | 140 cv | 2012+ |
| A3 (8V) | 2.0 TDI (110 cv) | diesel | 2000 cc | 110 cv | 2012+ |
| A4 B7 (8EC) | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2008 |
| A4 B8 (8K2) | 2.0 TFSI (211 cv) | essence | 2000 cc | 211 cv | 2007-2015 |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Alhambra II | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2000-2010 |
| Alhambra III | 2.0 TDI (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2010+ |
| Alhambra III | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2010+ |
| Alhambra III | 2.0 TSI (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2010+ |
| Altea | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2009 |
| Altea | 2.0 TFSI (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2004-2009 |
| Altea Phase 2 | 1.6 TDI (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2009+ |
| Altea Phase 2 | 1.6 TDI (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2009+ |
| Altea XL Phase 2 | 2.0 TFSI (211 cv) | essence | 2000 cc | 211 cv | 2009+ |
| Ibiza V (6J) | 1.4 TFSI Cupra (180 cv) | essence | 1400 cc | 180 cv | 2008+ |
| Leon II (1P) | 2.0 TSI Cupra (240 cv) | essence | 2000 cc | 240 cv | 2005-2013 |
| Leon II (1P) | 2.0 TSI Cupra R (265 cv) | essence | 2000 cc | 265 cv | 2005-2013 |
| Leon III (5F) | 1.4 TSI (122 cv) | essence | 1400 cc | 122 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 1.4 TSI (140 cv) | essence | 1400 cc | 140 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 2.0 TDI (110 cv) | diesel | 2000 cc | 110 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 2.0 TSI Cupra R (310 cv) | essence | 2000 cc | 310 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 2.0 TSI Cupra SC (280/290 cv) | essence | 2000 cc | 290 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 2.0 TSI Cupra SC (300 cv) | essence | 2000 cc | 300 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 2.0 TSI Cupra SC FAP (290cv) | essence | 2000 cc | 290 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 2.0 TSI Cupra ST (280/290 cv) | essence | 2000 cc | 290 cv | 2012+ |
| Leon III (5F) | 2.0 TSI Cupra ST (300 cv) | essence | 2000 cc | 300 cv | 2012+ |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Fabia II (5J) | 1.4 TSI RS (180 cv) | essence | 1400 cc | 180 cv | 2006-2014 |
| Fabia II (5J) | 1.6 TDI (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2006-2014 |
| Fabia II (5J) | 1.6 TDI (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2006-2014 |
| Octavia II (1Z) | 1.4 TSI (122 cv) | essence | 1400 cc | 122 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TDI (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TDI RS (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TFSI RS (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2004-2013 |
| Octavia II (1Z) | 2.0 TSI RS (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2004-2013 |
| Octavia III (5E) | 1.4 TSI (140 cv) | essence | 1400 cc | 140 cv | 2012+ |
| Octavia III (5E) | 2.0 TDI (110 cv) | diesel | 2000 cc | 110 cv | 2012+ |
| Superb II (3T) | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2008+ |
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Caddy III | 2.0 TDI (110 cv) | diesel | 2000 cc | 110 cv | 2004-2010 |
| Caddy III | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2010 |
| Caddy III | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2004-2010 |
| Caddy III | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2010 |
| CC | 1.4 TSI (160 cv) | essence | 1400 cc | 160 cv | 2011+ |
| Eos | 1.4 TSI (122 cv) | essence | 1400 cc | 122 cv | 2006+ |
| Eos | 2.0 TSI (210 cv) | essence | 2000 cc | 210 cv | 2006+ |
| Golf V | 1.4 TSI (140 cv) | essence | 1400 cc | 140 cv | 2003-2008 |
| Golf V | 2.0 TDI (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2003-2008 |
| Golf V | 2.0 TDI GTD (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2003-2008 |
| Golf V | 2.0 TFSI 30th. Ann. (230 cv) | essence | 2000 cc | 230 cv | 2003-2008 |
| Golf V | 2.0 TFSI GTI (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2003-2008 |
| Golf V 4Motion | R32 3.2 VR6 (250 cv) | - | 3200 cc | 250 cv | 2005-2008 |
| Golf VI | 1.6 TDI (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2008-2012 |
| Golf VI | 1.6 TDI (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2008-2012 |
| Golf VI | 2.0 TSI edition 35 (235 cv) | essence | 2000 cc | 235 cv | 2008-2012 |
| Golf VI | 2.0 TSI GTI (210 cv) | essence | 2000 cc | 210 cv | 2008-2012 |
| Golf VI 4-Motion | 2.0 R 4-motion (256 cv) | - | 2000 cc | 256 cv | 2008-2012 |
| Golf VI 4-Motion | 2.0 R 4-motion (265 cv) | - | 2000 cc | 265 cv | 2008-2012 |
| Golf VI 4-Motion | 2.0 R 4-motion (270 cv) | - | 2000 cc | 270 cv | 2008-2012 |
| Jetta V (1K) | 1.4 TSI (170 cv) | essence | 1400 cc | 170 cv | 2005-2010 |
| Jetta V (1K) | 2.0 16V TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2005-2010 |
| Jetta V (1K) | 2.0 TFSI (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2005-2010 |
| Jetta VI (A6) | 2.0 TSI (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2010+ |
| Scirocco (13) | 2.0 TSI R (256 cv) | essence | 2000 cc | 256 cv | 2008+ |
| Scirocco (13) | 2.0 TSI R (265 cv) | essence | 2000 cc | 265 cv | 2008+ |
| Tiguan II | 2.0 TFSI (211 cv) | essence | 2000 cc | 211 cv | 2011+ |
Ref:
Ref: VWR18G700-EUBRACKETS
Ref: VWR680004
Ref: VWR670009
Ref: VWR680003
Ref: VWR6700CARBON
Ref:
Ref: VWR680001
Ref: VWR6700TRACK
Ref: VWR670000
Ref:
Ref: VWR680002
Ref:
Ref:
Ref:
Ref: VWR69000BF1
Ref: VWR69G7KIT
Ref:
Ref:
Ref: VWR682000
Ref: VWR62005MM
Ref:
Ref: VWR600007
Ref: VWR600360SVR
Ref: VWR600360BLK
Ref: VWR600360GUN
Ref:
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis