Year: 2001-on
124,80 € tax incl.
0
Direct factory!
Year: 2001-on
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 1.5 DCI (64 cv) |
| Motorization: | 1.5 DCI (80 cv) |
| Motorization: | 2.0 16V RS (182 cv) |
| Motorization: | 1.6 16V (110 cv) |
| Motorization: | 1.5 DCI (101 cv) |
| Motorization: | 1.5 DCI (65 cv) |
| Motorization: | 2.0 16V RS (172 cv) |
| Motorization: | 1.5 DCI (82 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | RENAULT |
| Model: | Clio II (03/1998 - 11/2008) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (8)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Clio II | 1.5 DCI (101 cv) | diesel | 1500 cc | 101 cv | 1998-2008 |
| Clio II | 1.5 DCI (64 cv) | diesel | 1500 cc | 64 cv | 1998-2008 |
| Clio II | 1.5 DCI (65 cv) | diesel | 1500 cc | 65 cv | 1998-2008 |
| Clio II | 1.5 DCI (80 cv) | diesel | 1500 cc | 80 cv | 1998-2008 |
| Clio II | 1.5 DCI (82 cv) | diesel | 1500 cc | 82 cv | 1998-2008 |
| Clio II | 1.6 16V (110 cv) | - | 1600 cc | 110 cv | 1998-2008 |
| Clio II | 2.0 16V RS (172 cv) | - | 2000 cc | 172 cv | 1998-2008 |
| Clio II | 2.0 16V RS (182 cv) | - | 2000 cc | 182 cv | 1998-2008 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis