Year: 1994 - 2000
124,80 € tax incl.
0
Direct factory!
Year: 1994 - 2000
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 1.9 dCi (107 cv) |
| Motorization: | 2.2 TD (113 cv) |
| Motorization: | 1.6 16V (107 cv) |
| Motorization: | 1.9 Dti (98 cv) |
| Motorization: | 2.0 i 16V (139 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 1.8 i 16V (120 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | RENAULT |
| Model: | Laguna I Break (01/1994 - 12/2000) |
| Model: | Laguna I Berline (01/1994 - 12/2000) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (7)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpine GT D500 | Autres Motorisations | - | - | - | 1984-1991 |
| Espace III | 1.9 Dti (98 cv) | - | 1900 cc | 98 cv | 1996-2002 |
| Espace III | 2.2 TD (113 cv) | - | 2200 cc | 113 cv | 1996-2002 |
| Laguna I Berline | 1.6 16V (107 cv) | - | 1600 cc | 107 cv | 1994-2000 |
| Laguna I Berline | 1.8 i 16V (120 cv) | essence | 1800 cc | 120 cv | 1994-2000 |
| Laguna I Berline | 1.9 dCi (107 cv) | diesel | 1900 cc | 107 cv | 1994-2000 |
| Laguna I Berline | 2.0 i 16V (139 cv) | essence | 2000 cc | 139 cv | 1994-2000 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis