Year: Upto - 2002
124,80 € tax incl.
0
Direct factory!
Year: Upto - 2002
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 1.4 16V (95 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 1.9 D (90 cv) |
| Motorization: | 1.8 16V (115 cv) |
| Motorization: | 1.9 TD (94 cv) |
| Motorization: | 1.9 Dti (80 cv) |
| Motorization: | 2.0 (109 / 113 cv) |
| Motorization: | 1.4 Eco (71 cv) |
| Motorization: | 1.6 (75 cv) |
| Motorization: | 2.0 16V IDE (140 cv) |
| Motorization: | 1.6 e/ Cabrio / Coach (90 cv) |
| Motorization: | 1.6 16V (107 cv) |
| Motorization: | 1.9 D Eco (64 cv) |
| Motorization: | 2.0 16V (139 cv) |
| Motorization: | 1.9 dCi (102 cv) |
| Motorization: | 1.9 Dti (98 cv) |
| Motorization: | 2.0 16V (147 cv) |
| Motorization: | 1.4 e (75 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | RENAULT |
| Model: | Mégane I Berline (11/1995 - 02/2003) |
| Model: | Mégane I Break (11/1995 - 02/2003) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (18)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpine GT D500 | Autres Motorisations | - | - | - | 1984-1991 |
| Clio II | 1.9 Dti (80 cv) | - | 1900 cc | 80 cv | 1998-2008 |
| Clio III | 2.0 16V (139 cv) | - | 2000 cc | 139 cv | 2005-2014 |
| Espace III | 1.9 Dti (98 cv) | - | 1900 cc | 98 cv | 1996-2002 |
| Laguna I Berline | 1.6 16V (107 cv) | - | 1600 cc | 107 cv | 1994-2000 |
| Mégane I Berline | 1.4 16V (95 cv) | - | 1400 cc | 95 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.4 e (75 cv) | - | 1400 cc | 75 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.4 Eco (71 cv) | - | 1400 cc | 71 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.6 (75 cv) | - | 1600 cc | 75 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.6 e / Cabrio / Coach (90 cv) | - | 1600 cc | 90 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.8 16V (115 cv) | - | 1800 cc | 115 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.9 D (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.9 D Eco (64 cv) | diesel | 1900 cc | 64 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.9 dCi (102 cv) | diesel | 1900 cc | 102 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 1.9 TD (94 cv) | - | 1900 cc | 94 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 2,0 (109 / 113 cv) | - | 2000 cc | 113 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 2.0 16V (147 cv) | - | 2000 cc | 147 cv | 1995-2003 |
| Mégane I Berline | 2.0 16V IDE (140 cv) | - | 2000 cc | 140 cv | 1995-2003 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis