Year: 1989 - 1995
160,80 € tax incl.
0
Direct factory!
Year: 1989 - 1995
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 220 i (136 / 140 cv) |
| Motorization: | 620 Sdi (105 cv) |
| Motorization: | 216 If (111 cv) |
| Motorization: | 416 i |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 220 Coupe Turbo (200 cv) |
| Motorization: | 420 Gti, Gsi, Sli (136 / 140 cv) |
| Motorization: | 220 SD / TD |
| Motorization: | 420 Sli |
| Motorization: | 220 Vi (145 cv) |
| Motorization: | 618 i (115 cv) |
| Motorization: | 416 16 V |
| Motorization: | 620 Ti |
| Motorization: | 218 i VVC (145 cv) |
| Motorization: | 420 Gsi Sport 16V |
| Motorization: | 220 Gti 16V (136 / 140 / 200 cv) |
| Motorization: | 420 Sdi |
| Motorization: | 220 Turbo (200 cv) |
| Motorization: | 420 Turbo 16V (200 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | ROVER |
| Model: | 200 (06/1984 - 11/1999) |
| Model: | 600 (04/1993 - 06/2000) |
| Model: | 400 (03/1990 - 03/2000) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (19)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| 200 | 216 Si (111 cv) | - | - | 111 cv | 1984-1999 |
| 200 | 218 i VVC (145 cv) | - | - | 145 cv | 1984-1999 |
| 200 | 220 Coupé Turbo (200 cv) | - | - | 200 cv | 1984-1999 |
| 200 | 220 Gti 16V (136 / 140 / 200 cv) | essence | - | 200 cv | 1984-1999 |
| 200 | 220 i (136 / 140 cv) | - | - | 140 cv | 1984-1999 |
| 200 | 220 SD / TD | - | - | - | 1984-1999 |
| 200 | 220 Turbo (200 cv) | - | - | 200 cv | 1984-1999 |
| 200 | 220 Vi (145 cv) | - | - | 145 cv | 1984-1999 |
| 200 | Autres Motorisations | - | - | - | 1984-1999 |
| 400 | 416 16 V | - | - | - | 1990-2000 |
| 400 | 416 i | - | - | - | 1990-2000 |
| 400 | 420 Gsi Sport 16V | essence | - | - | 1990-2000 |
| 400 | 420 Gti, Gsi, Sli (136 / 140 cv) | essence | - | 140 cv | 1990-2000 |
| 400 | 420 Sdi | - | - | - | 1990-2000 |
| 400 | 420 Sli | - | - | - | 1990-2000 |
| 400 | 420 Turbo 16V (200 cv) | - | - | 200 cv | 1990-2000 |
| 600 | 618 i (115 cv) | - | 618 cc | 115 cv | 1993-2000 |
| 600 | 620 Sdi (105 cv) | - | 620 cc | 105 cv | 1993-2000 |
| 600 | 620 Ti | - | 620 cc | - | 1993-2000 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis