Year: 2006 raised
177,60 € tax incl.
0
Direct factory!
Year: 2006 raised
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 2.0 FSI (150 cv) |
| Motorization: | 2.0 TSI FR (210 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (170 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI Copa Edition (286 cv) |
| Motorization: | 1.4 16V (86 cv) |
| Motorization: | 1.6 (102 cv) |
| Motorization: | 1.6 TDI DPF (105 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI 16V (136 cv) |
| Motorization: | 1.2 TSI (105 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (105 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI FR (200 cv) |
| Motorization: | 2.0 TDI (140 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 2.0 TDI 16V (140 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI FR (211 cv) |
| Motorization: | 1.4 TSI (125 cv) |
| Motorization: | 1.8 TSI (160 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (90 cv) |
| Motorization: | 1.6 TDI DPF (90 cv) |
| Motorization: | 2.0 TFSI (185 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | SEAT |
| Model: | Leon II (1P) (07/2005 - 01/2013) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (20)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Alhambra I | 1.9 TDI (90 cv) | diesel | 1900 cc | 90 cv | 1996-2000 |
| Alhambra I | Autres Motorisations | - | - | - | 1996-2000 |
| Alhambra II | 2.0 TDI (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2000-2010 |
| Alhambra III | 2.0 TDI (170 cv) | diesel | 2000 cc | 170 cv | 2010+ |
| Altea | 1.4 16V (86 cv) | - | 1400 cc | 86 cv | 2004-2009 |
| Altea | 1.4 TSI (125 cv) | essence | 1400 cc | 125 cv | 2004-2009 |
| Altea | 1.9 TDI (105 cv) | diesel | 1900 cc | 105 cv | 2004-2009 |
| Altea | 2.0 FSI (150 cv) | essence | 2000 cc | 150 cv | 2004-2009 |
| Altea | 2.0 TDI 16V (140 cv) | diesel | 2000 cc | 140 cv | 2004-2009 |
| Altea Phase 2 | 1.2 TSI (105 cv) | essence | 1200 cc | 105 cv | 2009+ |
| Exeo Berline | 1.6 (102 cv) | - | 1600 cc | 102 cv | 2008+ |
| Exeo Berline | 1.8 TSI (160 cv) | essence | 1800 cc | 160 cv | 2008+ |
| Leon II (1P) | 1.6 TDI DPF (105 cv) | diesel | 1600 cc | 105 cv | 2005-2013 |
| Leon II (1P) | 1.6 TDI DPF (90 cv) | diesel | 1600 cc | 90 cv | 2005-2013 |
| Leon II (1P) | 2.0 TDI 16V (136 cv) | diesel | 2000 cc | 136 cv | 2005-2013 |
| Leon II (1P) | 2.0 TFSI (185 cv) | essence | 2000 cc | 185 cv | 2005-2013 |
| Leon II (1P) | 2.0 TFSI Copa Edition (286 cv) | essence | 2000 cc | 286 cv | 2005-2013 |
| Leon II (1P) | 2.0 TFSI FR (200 cv) | essence | 2000 cc | 200 cv | 2005-2013 |
| Leon II (1P) | 2.0 TFSI FR (211 cv) | essence | 2000 cc | 211 cv | 2005-2013 |
| Leon II (1P) | 2.0 TSI FR (210 cv) | essence | 2000 cc | 210 cv | 2005-2013 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis