Year: 2002 PREMIUM
144,00 € tax incl.
0
Direct factory!
Year: 2002 PREMIUM
Specificity ("F" :Fixation) :2F
The kits are delivered by 2, 4 or 6 depending on the vehicle type. The last number of the reference indicates the number of Flexibles provided (except for special cases).
Non-contractual photography. More information from the customer service.
| Materials: | Stainless steel |
| Filter the type of parts | Brake hoses: Brake hoses |
| Motorization: | 1.4 16V (80 cv) |
| Motorization: | 1.8 GTI (150 cv) |
| Motorization: | 1.2 12V (64 cv) |
| Motorization: | 1.2 (60 cv) |
| Motorization: | Other Motorizations |
| Motorization: | 1.4 TDI (70 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (101 cv) |
| Motorization: | 1.9 SDI (64 cv) |
| Motorization: | 1.4 16V (75 cv) |
| Motorization: | 1.4 ISP (86 cv) |
| Motorization: | 1.2 (54 (cv) |
| Motorization: | 1.8 GTI CUP EDITION (180 cv) |
| Motorization: | 1.4 16V (101 cv) |
| Motorization: | 1.4 TDI (75 cv) |
| Motorization: | 1.9 TDI (130 cv) |
| Motorization: | 1.4 TDI (80 cv) |
| Motorization: | 1.6 16V (105 cv) |
| Motorization: | 1.2 12V (69 cv) |
| Colors: | transparent |
| Make: | VOLKSWAGEN |
| Model: | Polo VII (9N) (11/2001 - 05/2005) |
| Model: | Polo VIII (9N2) (04/2005 - 11/2009) |
| Product Range : | Brakes |
| Brake | Brake hoses |
Véhicules compatibles (17)
| Modèle | Motorisation | Carburant | Cylindrée | Puissance | Années |
|---|---|---|---|---|---|
| Bora (1J2) | 1.6 16V (105 cv) | - | 1600 cc | 105 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (101 cv) | diesel | 1900 cc | 101 cv | 1998-2005 |
| Bora (1J2) | 1.9 TDI (130 cv) | diesel | 1900 cc | 130 cv | 1998-2005 |
| Caddy II | 1.9 SDI (64 cv) | - | 1900 cc | 64 cv | 1995-2004 |
| Caddy III | 1.4 16V (80 cv) | - | 1400 cc | 80 cv | 2004-2010 |
| Fox | 1.2 (60 cv) | - | 1200 cc | 60 cv | 2004+ |
| Fox | 1.4 TDI (70 cv) | diesel | 1400 cc | 70 cv | 2004+ |
| Golf V | 1.4 16V (75 cv) | - | 1400 cc | 75 cv | 2003-2008 |
| Lupo | 1.4 TDI (75 cv) | diesel | 1400 cc | 75 cv | 1998-2005 |
| Polo VII (9N) | 1.2 (54 cv) | - | 1200 cc | 54 cv | 2001-2005 |
| Polo VII (9N) | 1.2 12V (64 cv) | - | 1200 cc | 64 cv | 2001-2005 |
| Polo VII (9N) | 1.2 12V (69 cv) | - | 1200 cc | 69 cv | 2001-2005 |
| Polo VII (9N) | 1.4 16V (101 cv) | - | 1400 cc | 101 cv | 2001-2005 |
| Polo VII (9N) | 1.4 FSI (86 cv) | essence | 1400 cc | 86 cv | 2001-2005 |
| Polo VIII (9N2) | 1.4 TDI (80 cv) | diesel | 1400 cc | 80 cv | 2005-2009 |
| Polo VIII (9N2) | 1.8 GTI (150 cv) | essence | 1800 cc | 150 cv | 2005-2009 |
| Polo VIII (9N2) | 1.8 GTI CUP EDITION (180 cv) | essence | 1800 cc | 180 cv | 2005-2009 |
Il n'y a pas d'avis disponibles Écrire votre avis